• kształcenie na odległość

• Czas, w którym dziecko nie chodzi do przedszkola, można wykorzystać na to, aby stało się ono bardziej samodzielne. Warto zachęcać je do utrzymania czystości w swoim kąciku (pokoju), przygotowania prostych posiłków razem z rodzicami, wykonywania w swoim tempie czynności związanych z ubieraniem, przygotowaniem do snu. W tych ostatnich czynnościach, z powodu pośpiechu, dzieci są zazwyczaj wyręczane. Pobyt w domu daje możliwość częstych rozmów z dziećmi na różnorodne tematy, a tym samym wzbogacania ich słownictwa. Ważne jest także znalezienie czasu na czytanie dzieciom i z dziećmi. Aby urozmaicić zajęcia, można skorzystać z edukacyjnych programów telewizyjnych. Pobyt w domu może być także okazją do prowadzenia rozmów z dzieckiem, tłumaczenia otaczających nas zjawisk. Inne zajęcia o charakterze edukacyjnym to m.in. zabawy przy wspólnym stole: gry planszowe, czy zabawy i gry zręcznościowe. Należy pamiętać, że podstawową formą aktywności dzieci w wieku przedszkolnym jest zabawa. Podejmowanie tych działań pozwoli na nabywanie przez dziecko doświadczeń w różnych obszarach rozwojowych: fizycznym, emocjonalnym, społecznym i poznawczym. Za pośrednictwem strony internetowej przedszkola w zakładce "Kronika Grup" nauczyciele udostępniają rodzicom: propozycje wykonania prac plastycznych, projektów technicznych, zabaw badawczych lub eksperymentów; konkretną propozycję opracowaną na potrzeby grupy jego dziecka, adekwatną do realizowanego programu; opracowane przez siebie propozycje twórczej aktywności dzieci; linki do słuchowisk, audycji radiowych, informacje o programach telewizyjnych (pasma edukacyjne Telewizji Polskiej), a także programów, zabaw on-line. Istotną rolę w tworzeniu warunków do edukacji przedszkolnej w domu, odgrywa współdziałanie nauczycieli z rodzicami. Dziecko w domu powinno, tak jak w przedszkolu, bawić się samodzielnie swoimi zabawkami, konstruować, układać, sprzątać, czuć się bezpieczne i swobodne w swej aktywności. Powinno się także umożliwić dziecku zaspokajanie potrzeb aktywności fizycznej, np. poprzez wykonywanie ćwiczeń gimnastycznych.

• Zmiany w godzinach pracy sekretariatu przedszkola

•  Sekretariat czynny:

od 30 marca do 8 kwietnia od 10.00-12.00

W tych godzinach można uzyskać informację telefoniczną o opłatach za przedszkole

w dniach od 9 do 14 kwietnia sekretariat nieczynny

Telefon do przedszkola : 612919224 lub 798324215

• informacja

• Uwaga Rodzice dzieci przedszkolnych. W zakładce "Kronika Grup" oraz zajęcia logopedyczne w czasie zawieszenia zajęć nauczyciele zamieszczają informacje dla Państwa i dzieci. Materiały są propozycjami do pracy w domu przy pomocy rodziców. Proszę na bieżąco śledzić stronę przedszkola.

Ponadto można skorzystać z linków rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej zamieszczonych poniżej.

• Udostępniamy Państwu listy zakwalifikowanych dzieci do Przedszkoli

LISTA ZAKWALIFIKOWANYCH

W celu przyjęcia dziecka do danego przedszkola należy wypełnić formularz

Potwierdzenie woli  do 1 kwietnia dostępny na naszej stronie w zakładce rekrutacja.

• Drodzy Rodzice:

W czasie zawieszenia zajęć w przedszkolu ograniczmy dzieciom kontakty z rówieśnikami . Spędzajmy ten czas z dziećmi w domu . Do naszej dyspozycji są gry planszowe, karty, książki, puzzle, kredki .

Bądźmy odpowiedzialni. Przez najbliższe dni pozostańmy w izolacji. To jedyna forma w jakiej społeczeństwo może pomóc w walce z wirusem.

• Rodzicu,

• ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
            • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
            • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
            • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
            • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;

śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

• Przedstawienie

• Dnia 11 lutego 2020 roku

odbędzie się przedstawienie pt." Piękna I Bestia"

Dzieci z Przedszkola w Podrzewiu jadą do Przedszkola w Sękowie na godzinę 9.15

Dzieci z oddziału przy ul. Broniewskiego jadą na ul. Kolejową na godzinę 10.30

• PRELEKCJA DLA RODZICÓW

• Dnia 27 listopada godzina 17.30 Przedszkole w Dusznikach ul. Kolejowa 7A

Zapraszam na prelekcję na temat ;"Kochać i stawiać granice, czyli jak budować prawidłowe relacje z dzieckiem".

Zagadnienie przedstawi psycholog z Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Szamotułach Pani Anna Prendka.

• ZEBRANIE Z RODZICAMI

• ZEBRANIA Z RODZICAMI W PRZEDSZKOLU