• List do rodziców

• Drodzy Rodzice,

w związku z zaistniałą sytuacją w naszym kraju  i aktualnie brakiem możliwości prowadzenia zajęć w przedszkolu, zwracam się do Państwa    o  szczególne wsparcie w pracy nad umiejętnościami prawidłowej wymowy dzieci uczęszczających na terapię logopedyczną.

Na  kolejnych podstronach przedstawię propozycje ćwiczeń logopedycznych, które możecie Państwo wykonywać z dzieckiem w domu. Ponadto każde z dzieci uczęszczających na zajęcia logopedyczne ma swój zeszyt – zachęcam, aby powtarzać i utrwalać zamieszczone w nim zadania (tym samym będziecie Państwo wiedzieć, które z dodanych przeze mnie zadań dotyczące głosek  jest odpowiednie dla Waszego dziecka). Ćwiczenia słuchowe, wzrokowe,  artykulacyjne, oddechowe, grafomotoryczne, ogólnorozwojowe  polecam do pracy wszystkim dzieciom.

Prosiłabym o znalezienie chociaż 10 minut każdego dnia na ćwiczenia.   Wybierzcie stałą porę, aby ćwiczenia były stałym rytuałem dnia. Najlepiej niech będzie to forma zabawy, by dziecko było zainteresowane.   Proszę, bądźcie Państwo cierpliwi, gdy     coś nie wychodzi,    nie zniechęcajcie się, a razem będziemy cieszyć się z sukcesu Państwa dziecka.

Chętnie udzielę Państwu dodatkowych informacji i odpowiem na pytania – mój adres mailowy: maria.paron@wp.pl

Serdecznie pozdrawiam

Maria Paroń

logopeda

P.S. Przedstawione ćwiczenia są propozycją, nie musicie Państwo wykonywać ich wszystkich jednego dnia.

Życzę udanej zabawy i owocnej pracy!